Gerovės konsultantas

Apie projektą

Projekto tikslas: psichikos sveikatos stiprinimas ir sveikatos netolygumų mažinimas Palangos miesto savivaldybėje.

Projekto metu numatytos priemonės:

  • Įgyvendinti gerovės konsultanto paslaugų įdiegimą.

  • Gerinti tarpsektorinį bendradarbiavimą.

  • Teikti paramą gyventojams, kurie susiduria su streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemomis.

Gerovės konsultanto modelio įdiegimas padės plėtoti įrodymais pagrįstas žemo intensyvumo emocinio konsultavimo paslaugas, kurios taps prieinamos asmenims, susiduriantiems su lengvais emociniais sunkumais, pagerintų jų būklę ir siektų užkirsti kelią galimam psichoemocinės būklės blogėjimui bei psichikos sutrikimų vystymuisi.

Gerovės konsultantas

Specialistas, turintis reikalavimus atitinkantį išsilavinimą ir baigęs specialius asmenų, patiriančių psichologinių ir emocinių sunkumų, žemo intensyvumo emocinio konsultavimo, remiantis kognityvine ir elgesio terapija, mokymus.

Projekto metu įdiegtas ir išplėtotas gerovės konsultantų paslaugų tiekimo modelis Palangos miesto savivaldybėje ne tik padės greičiau ir efektyviau spręsti psichikos sveikatos problemas, bet ir įvertinti, kokių paslaugų savivaldybėje trūksta, ar teikiamos paslaugos yra lengvai prieinamos gyventojams, t.y. sukurtas, adaptuotas ir išplėtotas gerovės konsultanto paslaugų modelis galės būti naudojamas kaip instrumentas, padedantis atlikti gyventojų psichinės sveikatos strategijos formavimą ir tuo pačiu padės mažinti psichinės sveikatos skirtumus tarp Lietuvos regionų.

Projekto įgyvendinimas reikšmingai prisidės prie Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) 2014-2021 metų programos „Sveikata“ tikslo – psichikos sveikatos stiprinimas ir sveikatos sutrikimų prevencija, sveikatos priežiūros skirtumų mažinimas, ypatingą dėmesį skiriant vaikų, jaunimo ir jų šeimų gerovei; LR Sveikatos apsaugos ministerijos 2021–2023 metų Strateginio veiklos plano 5 veiklos prioriteto – Psichikos sveikatos raštingumo ir paslaugų įvairovės didinimas; Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros 2016–2023 metų plėtros programos uždavinio: Gerinti visuomenės psichikos sveikatą – atlikti psichikos sveikatą stiprinančias intervencijas, skatinančias teigiamus pokyčius ir didinančias visuomenės sąmoningumą.

Planuojama, kad projekto įgyvendinimo metu gerovės konsultanto paslauga bus suteikta 232 asmenų.

Projektas įgyvendinamas pagal programą „Sveikata“ Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis:

https://www.eeagrants.lt/
https://www.norwaygrants.lt/

Bendradarbiaujančios įmonės

Pasidalinkite
Pakeisti šrifto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą
Susisiekite
Susisiekite
Iškilo klausimų? Mes čia tam kad padėtume!
Connecting...
Šiuo metu prisijungusių operatorių nėra. Prašome pamėginti vėliau. Arba palikite mums žinutę.
Visi operatoriai užimti. Prašome pamėginti vėliau
:
:
:
Turite klausimų? Parašykite!
:
:
Susirašinėjimo sesija baigėsi.
Was this conversation useful? Vote this chat session.
Good Bad